20 februāris, 2008

Spēles noteikumi

Lai arī Holivudas scenāristu streiks beidzās 12.februārī, tomēr acīmredzot jau ir par vēlu, lai sarakstītu scenāriju sezonas nākamajām sērijām un tās uzņemtu, tāpēc mums atliek gaidīt 4.sezonas anonsu, jo 13.sērija, ko Fox translēja šo pirmdien, atstāja pārāk daudz neatbildētu jautājumu.

Taču atgriežamies pie notikumiem 12.sērijā. Pirmie no izraktās alas izlien Lečero, Saimnieks un Beliks, taču Maikls nekur nesteidzas – gaismas atslēdzas ātrāk par 30 sekundēm un pirmajiem trim bēgšana ir beigusies. Tiesa, tas netraucē Lečero vismaz pamēģināt aizskriet līdz sētai, par ko saņem vairākas lodes un pakrīt. Kamēr sargi aizvāc trīs neveiksmīgos izbēdzējus, ieskaitot asiņojošo Lečero, Maikls pārējiem paziņo, ka tāds arī bija plāns – izbēgt brīdī, kad Sonā būs sacelta trauksme un visi sargi būs ieskrējuši cietumā saskaitīt cietumniekus. Ja atceraties, vienā no pirmajām sērijām Maikls ievēroja, ka trauksmes gadījumā pie cietuma piebrauc daudz džipu, kas ne tikai tiek atstāti bez ievērības, taču tos var labi izmantot kā slēpni.

Cietumā iedrasē jauns ģenerālis (laikam Soho, īsti nesapratu, taču vai nav vienalga), kuru interesē, kā cietumnieki tika ārpus galvenās ēkas, un mīkstmiesis Beliks ļoti ātri izpļāpājas, ka ir tāds tunelis. Kamēr sargi aizsoļo līdz tunelim, tiek garām aizslēgtajām durvīm un līdz tunelim, pārējie četri rūķīši pēdējā brīdī izlien ārā no alas un paslēpjas zem viena no džipiem. Makgreidijs no alas izlien burtiski sekundi, pirms tajā ielūkojas viens no sargiem – Saimnieks nolamājas, ka Skofīlds viņus bija izmantojis kā ēsmu. Taču pļāpīgais Beliks joprojām turpina vārīties, izstāstot, ka vēl ir jābūt četriem izbēdzējiem, par ko sargi arī ātri pārliecinās – pārskaitot cietumnieku skaitu, četru nav. Soho dusmās uztaisa varenu viepli, bet Maikls, Svilpotājs, Mahouns un Makgreidijs paspēj aizskriet līdz sētai, acīmredzot izsist tajā caurumu un projām džungļos. Tiesa, vārtoties pa zemi zem sargu džipa, Svilpotājs pazaudē savu bezgala svarīgo putnu grāmatiņu, kurā ir kaut kādas koordinātas un citi brīnumi.

Soho pamana caurumu sētā un aizsūta visus sargus pārmeklēt džungļus. Skrienot pa džungļiem, Svilpotājs sastiepj potīti un lūdzas, lai viņu atstāj vienu, taču ar kopīgiem spēkiem viņš tiek aizstiepts uz pludmali, kur viņus jau sagaida Linkolns. Tiek atrakta tā smiltīs ieraktā kaste, kurā tiek atrastas skābekļmaskas, lai viņi varētu peldēt zem ūdens. Kā paskaidro Maikls, ja viņi iesēstos laivā, tad būtu viegli pamanāmi, taču viņiem ir jābūt neredzamiem. Zem ūdens viņi aizpeld labi tālu līdz bojai (jābrīnās, ka varēja, kaut vai tikai tāpēc, ka Makgreidijs slikti peldot, turklāt vēl zem ūdens?), kur viņus ir jāsavāc Sukrem.

Bet kur tad paliek Sukre? Viņš ir pieķēdēts pie galda Sonas cietumā, kamēr par viņu tiek veikta pārbaude – izskatās, ka pieciem varoņiem pie bojas draud droša nāve noslīkstot. Tikmēr Sonas cietumā Beliks tiek piedauzīts līdz nemaņai, mēģinot izvilkt informāciju par bēdzēju atrašanās vietu, bet Saimnieks tiek aizvests uz spīdzināšanu. Pa ceļam Saimnieks pamana Svilpotāja izkritušo grāmatiņu, to savāc, kā arī saceļ traci, ka Sukre visu zina, informē par Fox River izbēdzējiem, un Sukrem ir ļoti lielas nepatikšanas. Makgreidija tēvs sāk interesēties, kāpēc Panamas ostā kuteris joprojām nav izbraucis un dodas aptuvenā virzienā, līdz pamana mūsu varoņas pie bojas. Glābti! Svilpotājs ir bezgala pateicīgs Maiklam – šis fakts var būt nozīmīgs vēlāk.

Peldētāji ostā pārģērbjas citās drēbēs un Makgreidijs ar tēvu dodas uz Kolumbijas robežu. Linkolnam piezvana Sjūzena, kura interesējas, kur viņi atrodas, un Links samelojas, ka Panamas pilsētas centrā. Sjūzena paziņo, ka tā nu vis nav, un mūsu varoņi, kuri atrodas galīgi kaut kur citur, aiz savas mašīnas pamana izsekotājus. Maikls prātā saliek divi plus divi un liek Svilpotājam izmest to pulksteni, kuru viņam iedeva Sjūzena. Viņš, protams, dievojas, ka nav zinājis, ka tajā ir iebūvēts izsekotājs, taču Linkolnam jau ir gatavs rezerves plāns. Atceraties to sēriju, kurā Links un Sukre meža vidū noīrēja būdu un ierakstīja pistoles šāvienus? Tagad viņi dodas tieši uz turieni, un kamēr Kompānijas aģenti apšauda būdu, no kuras visu laiku atskan pistoles šāvieni, pa otru pusi ārā, mašīnā iekšā un prom. Atbrauc Sjūzena, visu saprot un skaļi nolamājas. Viņa piezvana Linkolnam un jau kuro reizi piedraud nogalināt Eldžeju, taču Links beidzot atbild kā vecis: „Tagad es noteikšu spēles noteikumus, tu kuce tāda!” Svilpotājs pret Eldžeju apmaiņai ir jānotiek kādā pamestā ēkā. Mahouns jau ir gatavs doties prom, taču par to ir iebildumi Linkam, kurš joprojām nevar Mahounam piedot to, ka viņš nošāva viņu tēvu. Šajā brīdī man radās sajūta, ka ir notikusi kārtējā pāreja pretējās nometnēs. Taču visu uzmanību novērš Svilpotājs, kurš izrādās nemaz nebija sastiepis potīti, pa logu ārā un prom. Apjukumu izmanto arī Mahouns, kurš ņem un aizlaižas. Mahouns prom, Svilpotājs arī, bet apmaiņa būs pēc minūtēm desmit – ko darīt? Sērijas beigas.

Sezonas pēdējā sērija sākas ar to, ka Maikls un Links tomēr sadzen rokā Svilpotāju, kurš jau bija paspējis uzzvanīt Sjūzenai, ka no viņiem ticis vaļā. Links viņu kārtīgi atspārda un paziņo, ka tik viegli no viņiem vaļā netikt. Maikls piezvana Sjūzenai, kura izrāda savu sajūsmu, ka beidzot runā ar šī pasākuma galvenajām smadzenēm. Tikšanās tiek pārcelta uz kādu publisku muzeju Panamas pilsētas centrā. Sjūzena gan irgājas, tas ir ne tikai veids, kā veikt drošu ķīlnieku apmaiņu publiskā vietā, bet arī vieta, kur daudziem atpazīt izbēgušus noziedzniekus.

Sonas cietumā Sukre tiek pamatīgi apskādēts un pat mēģināts aprakt dzīvu, taču no viņa nekādu informāciju neizdodas izvilkt. Neilgi pirms aprakšanas mēģinājuma Sukrem uzzvana Maikls, kuru interesē, vai ar Sukri viss ir kārtībā. Sukre izmoca, ka jā, izbeidz zvanu un mobilo sašķaida sīkos gabaliņos, lai izbēdzējus nekādi nevarētu notvert. Es gan šaubos, ka viņš varēja sašķaidīt mobilā telefona čipkarti (līdzīgi, kā citās filmās datus iznīcina, šķaidot datoru monitorus, nevis cietos diskus), taču sargiem tas likās diezgan pārliecinoši, un Sukre tiek iemests Sonas cietumā. Zelta uzticība līdz kapa malai, tāpēc Sukrem par godu – bilde.

Saimnieks aprūpē ievainoto Lečero un saka, ka viņš ir runājis ar vienu no sargiem, kurš viņam esot piedāvājis nopirkt brīvību. Lai arī Lečero tam īsti netic, viņam drīz uz cietumu atnesīs 50 tūkstošus zaļo. Tagad Saimnieks paziņo, ka nekādas sarunas ar sargu nemaz nav bijis, un viņam vienkārši vajadzējis naudu, lai izsistos starp pārējiem cietumniekiem. Lečero saprot, kas tagad sekos, tāpēc saka, lai viņu piebeidz ātri, ko Saimnieks arī izdara.

Sjūzena ierodas muzejā un nez kāpēc ir šokēta, ka pie ieejas ir ieroču pārbaude. Viņa ir spiesta visus ieročus atstāt pie saviem pakalpiņiem un iekšā dodas neapbruņota. Sjūzena Maiklam izsaka komplimentu, ka ar viņa mēroga smadzenēm Maiklam vajadzētu strādāt Kompānijā, par ko Maikls tikai parausta plecus. Apmaiņa tomēr notiek ārpus muzeja, sākas apšaude un Sofija tiek ievainota. Eldžejs ir atbrīvots, Svilpotājs atdots Kompānijai, Maikls jau pastiepis pistoli un gatavs atriebt Sāru, nošaujot Sjūzenu, taču neizdodas.

Mahouns sēž bārā un dzer kokteili, un viņu atnāk apciemot....Svilpotājs. Viņš tagad ir sapucējies, uzlicis arī viltīgi gudru un smīnīgu ģīmi un piedāvā Mahounam darbu Kompānijā. Un te nu tev bija, Mahouns ar visiem saviem principiem, ka Kompānija viņu tā izčakarējusi, ņem un arī piekrīt. Acīmredzot Svilpotājs ir augsta ranga Kompānijas darbonis, taču neteikšu, ka es esmu ļoti pārsteigts. Sjūzena Svilpotājam ir tāda kā apakšniece, un Mahouns Svilpotājam saka, ka no viņas būtu jātiek vaļā, jo Maikls viņu meklēs. Es gan īsti nesapratu, kam Svilpotājam ir vajadzīgs Mahouns, taču to acīmredzot rādīs 4.sezona, ka tāda būs, protams.

Sezona beidzas ar to, ka Makgreidijs ar tēvu veiksmīgi tiek līdz Kolumbijai līdz savai ģimenei un ir bezgala laimīgs. Starp citu, vai maz tā arī pateica, par ko Makgreidijs sēdēja Sonā? Beliks vientuļš sēž Sonas cietumā, Saimnieks ir kļuvis par jauno Sonas karali, daļu no Lečero naudas izdalot starp ieslodzītajiem, Sukre mēģina aprast ar jauno dzīves vietu. Eldžejs no slimnīcas piezvana Maiklam, ka ar sašauto Sofiju viss būs kārtībā, taču iedod Maiklam arī izlocītu papīra gulbīti, ko acīmredzot Sāra bija uztaisījusi no papīra rozes, ko Maikls viņai uzdāvināja vēl Fox River cietumā. Ar flashback tiek parādīta arī Sāra, tikai es tā arī nesapratu, vai tas ir jauns kadrs priekš faniem, vai arī no iepriekšējā sezonas. It kā nebija redzēts. Maiklam lielas emocijas.

Maikls atvadās no Linkolna, iesēžas automašīnā un ar pielādētu pistoli dodas meklēt Sjūzenu...

5 komentāri:

 1. par to pukjiiti jaa taads moments bija 1.sezona un vinsh uzreiz jau daavinaaja oukjiiti , vinja apti neko nelociija :) un 4.sezona buus jaabuuut... Maikls peedeejaa seerija bija nu tik gudrs vnk super,,, un riktiigi saskreeja emocijas kad to pukjiiti iedeva =/

  AtbildētDzēst
 2. tur ir izlociita pukjiite, vnk vinja ir saspiesta, kaa butu ielikusi star pgramatam to pukji .. un to pukji vinhs uzdavinaja vinjai dzimshanas dienaa 1 sezonaa .. tevs vinjai bija uzdavinajis dziivas punkjes un vinja meta aara, un tad maikls uzdavinaaja papiira ...

  AtbildētDzēst
 3. Vispār taisnība, es pārbaudīju - tā bija tā pati puķīte, man nez kāpēc izskatījās pēc gulbja, kādus taisīja Maikls. Kadrs ar Sāru laikam tomēr no 1.sezonas.

  AtbildētDzēst
 4. es māku taisīt tādu gulbīti. :D

  AtbildētDzēst
 5. Kaut kur internetā es redzējis pamācību, kā tādus gulbīšus taisa - mēģināšu atrast.

  AtbildētDzēst

Uzmanību! Publicējot komentāru, lūdzu apsvērt iespēju izvēlēties segvārdu, ar kuru rakstīt! Ir grūti saprast, kurš ko komentē, ja visi komentāri ir anonīmi. :)

Visvienkāršākais veids, kā segvārdu var izvēlēties, ir zemāk esošajā izvēlnē nospiest "Nosaukums/URL". Jau iepriekš paldies par sapratni!